تاريخ : سه شنبه سی ام آذر 1389 | 13 | نویسنده : بروجردستان
بروجرد- فرماندار ويژه بروجرد خواستار اجراي سريعتر ساخت كمربندي اين شهر شد
فرماندار ويژه شهرستان بروجرد خواستار اجراي سريعتر عمليات چهار خطه كردن كمربندي شهر بروجرد شد.
به گزارش ايرنا بروجرد 'سجاد معين فارساني ' روز سه شنبه درجلسه شوراي ترافيك اين شهر افزود: ايمن سازي اين محور در كوتاه مدت مي تواند تا حد قابل توجهي حوادث جاده اي در اين مسير را كاهش دهد.
وي اظهار داشت: شهرداري و راه و ترابري و پليس راه به همراه دستگاههاي ذيربط بايد با تمهيدات لازم حوادث ناشي از مناسب نبودن جاده كمربندي بروجرد را بررسي و اقدامات لازم را انجام دهند.
به گزارش ايرنا طرح تعريض محور كمربندي شهر بروجرد به طول 11كيلومتر از ابتداي امسال آغاز شده و تاكنون پيشرفت قابل ملاحظه اي نداشته است.
اين محور سالها قبل به عنوان كمربندي شهر بروجرد در يك باند رفت وبرگشت ساخته شده بود كه هم اكنون بدليل ساخت وساز و توسعه شهر عملا در مسير عبور تردد به شهركهاي اطراف اين شهر قرار گرفته است.


تاريخ : سه شنبه سی ام آذر 1389 | 9 | نویسنده : بروجردستان
بروجرد-  گشتهاي ويژه تاكسيراني بروجرد فعاليت خود را آغاز كردند
محمد چاقويي'مدير عامل سازمان تاكسيراني بروجرد گفت: در آستانه اجراي طرح هدفمندي يارانه ها، گشتهاي ويژه تاكسيراني اين شهرستان فعاليت خود را ازروز گذشته به صورت شبانه روزي آغاز كردند.
 به گفته ایشان گشتهاي سيار در مبدا و مقصد مسيرها حضور داشته و بر قيمت كرايه ها نظارت داشته و به گزارشات و شكايات مردمي رسيدگي مي كنند.
وي اضافه كرد: بر اساس تصميمات اتخاذ شده و تا اطلاع ثانوي هيچگونه افزايش كرايه تاكسي در بروجرد وجود ندارد و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.
چاقويي افزود: با پيگيري هاي به عمل آمده يك لاين از جايگاه سي ان جي شهيد چمران بروجرد از امروز به تاكسيها اختصاص داده شده تا بتوانند در اسرع وقت ازسوخت گاز استفاده كنند.
هم اكنون يك هزار و 900دستگاه تاكسي در بروجرد فعاليت مي كنند.


تاريخ : دوشنبه بیست و نهم آذر 1389 | 12 | نویسنده : بروجردستان

عملیات حفاری تونلهای انحراف سد آبسرده بروجرد آغاز شد .

 به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران - مدیر کل دفتر طرحهای توسعه منابع آب ایران در بازدید از روند عملیات اجرایی سد آبسرده بروجرد گفت: عملیات حفاری تونلهای انحراف سد مخزنی آبسرده بروجرد و خاکبرداری کلیه پرتالهای ورودی و خروجی تونلها و تکیه گاههای راست و چپ سد در حال انجام است .

 شکرالهی با قدردانی از مجموعه عوامل دست اندرکار اجرایی این پروژه بر استفاده بهینه از امکانات موجود و برنامه ریزی هر چه دقیق تر جهت پیشبرد عملیات اجرایی تاکید کرد .

 وی ادامه داد : با توجه به سال اول شروع عملیات سد آبسرده و با عنایت به باز شدن جبهه های متنوع برای فعالیت هر چه بهتر عوامل اجرایی ، اهتمام و توجه بیشتر مسئولین پروژه تطابق روند فعالیت ها با برنامه زمانبندی مصوب طرح صورت گیرد .

 شکرالهی در پایان اظهار داشت : با توجه به راه اندازی سایت اینترنتی مدیریت کلان طرحهای توسعه منابع آب مجریان طرحهای توسعه منابع آب  نسبت به تکمیل و ارسال فرمها و دستورالعمل های مندرج در سایت مذکور در جهت امتیاز دهی به طرحهای در دست اجرا در تخصیص بودجه سنواتی طی سالهای آینده ، اقدام کنند .

 تاريخ : دوشنبه بیست و نهم آذر 1389 | 12 | نویسنده : بروجردستان

آخرین نیوز: منابع عربی با ابراز نگرانی شدید مدعی شدند: ايران مي‌خواهد استاني به نام خليج فارس تاسيس کند.

اين منابع  بار ديگر با طرح ادعاهای پوچ و واهی درباره جزایر ایرانی خلیج فارس درباره مشخصات استان جدیدالتاسیس ایران نوشتند: اين استان علاوه بر سه جزيره تنب کوچک و بزرگ و ابوموسي در بردارنده جزاير ايراني پراکنده در خليج فارس‌ است و قرار است مرکز ان جزيره ابوموسي باشد.

روزنامه ضدایرانی الوطن چاپ کویت در این زمینه مدعی شد: منابع خليج فارس اقدام ايران را مبني بر تاسيس استان جديد به نام خليج فارس مخالف با تلاش هاي کشورهاي خليج فارس براي ايجاد ارتباط طبيعي و صلح اميز با ايران به شمار اوردند.

به ادعای این روزنامه کویتی به اين ترتيب ايران مي‌خواهد به اشغال جزاير سه گانه مشروعيت ببخشد!!! و به جزاير عربي بيشتري در اب هاي خليج فارس سلطه پیدا کند و با طريق تغيير اسامي اين جزيره ها و تبديل کردن ان به مراکز صنعتي، گردشگري و نظامي، ماهيت انساني و فرهنگي انها را تغيير دهد و همين مسئله باعث شده است که مقامات امارات، دست از ملاحظات خود بردارند.تاريخ : دوشنبه بیست و نهم آذر 1389 | 9 | نویسنده : بروجردستان
 
بروجرد-  راهكارهاي تعامل فعالان عرصه فيلمسازي بروجرد با مراكز فرهنگي هنري كشور روز دوشنبه در مجتمع فرهنگي هنري زرينكوب بروجرد بررسي شد.
به گزارش ايرنا در اين نشست كه با حضور مديران شركتهاي فيلمسازي بروجرد و جمعي از سينماگران و مسوولان فرهنگي بروجرد و مسوولان سايت ' تبيان' وابسته به سازمان تبليغات اسلامي برگزار شد، شركتهاي فيلمسازي عمده فعاليتهاي خود را تشريح كردند.
همچنين سايت 'تبيان' در امور فرهنگي و هنري كشور به منظور حمايت از توليد و توزيع آثار انيميشن بروجرد معرفي شد.
مسوول انجمن سينماي جوان بروجرد گفت: اين نشست به منظور حمايت از فيلمسازان بروجرد به ويژه در بخش انيميشن و معرفي آثار آنها از سايتهاي برجسته برگزار شده است.
' رضا ميرزايي' افزود: دراين نشست درخواست شركتهاي فيلمسازي مبني بر ايجاد زمينه هاي مناسب توليد بازيهاي رايانه اي درسايت تبيان مطرح شده است.
وي اضافه كرد: عنوان ' بروجرد پايتخت انيميشن ايران' به واسطه فعاليتهاي مطلوب شركتهاي فيلمسازي شهرستان كسب شده واين مراكز تجارب ارزنده اي در اين بخش دارند.
در ادامه بازديدي از شركتهاي فيلمسازي ' آريا صنعت تخيل'، ' رهاسازان رويا' و ' سينما گران خورشيد' بروجرد به عمل آمد.


تاريخ : دوشنبه بیست و نهم آذر 1389 | 9 | نویسنده : بروجردستان

'هادي مقدسي' روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: لايحه اين طرح عظيم از سوي دولت به مجلس تقديم و در كميسيون اقتصادي قبل از مطرح شدن برنامه پنجم توسعه به تصويب رسيده بود.
وي اظهار داشت:اين لايحه درنوبت رسيدگي صحن مجلس قرار گرفت و برغم مخالفتهاي برخي از نمايندگان ؟؟؟ با راي قاطع به تصويب نهايي رسيد.
وي تصريح كرد: در شرايط فعلي كه دولت در جهت شكوفايي اقتصاد مناطق محروم از يك سو و فراهم نمودن مقدمات ورود به تجارت جهاني از سوي ديگر گام بر مي دارد ايجاد مناطق ويژه اقتصادي يكي از ضرورتهاي اجتناب ناپذير بوده و گرفتن اين امتياز گام بزرگي در جهت كمك به دولت و محروميت زدايي در منطقه است.
وي افزود: بعد از دو سال اين آرزوي بزرگ براي شهرستان بروجرد محقق شده هر چند كه اين طرح يك پروژه منطقه اي نيست بلكه يك امتياز ملي است كه مي تواند اقتصاد منطقه را متحول نمايد.
نماينده مردم بروجرد درمجلس گفت: امتيازاتي كه در منطقه ويژه اقتصادي براي توليد و صادرات فراهم مي شود شامل معافيت از عوارض گمركي و معافيتهاي مالياتي مي تواند عامل جذب فعالان اقتصادي از جمله توليدكنندگان و بازرگانان به منطقه شود.
وي گفت: با استقرار گمرك در اين منطقه و ورود و خروج كالا بسياري از زير ساخت ها براي تسريع در فعاليت هاي اقتصادي الزامي و اجتناب ناپذير مي نمايد.
وي
 ادامه داد: با تصويب اين منطقه دولت راهي جر ايجاد و اتصال راه آهن اين منطقه به راه آهن سراسري و ايجاد فرودگاه در اين منطقه ندارد.
وي تاكيد: براي تحقق اين دو آرزوي ديرينه مردم بروجرد يعني ايجاد راه آهن و فرودگاه نيز پيگيريهاي ادامه دارد.
وي با اشاره به اينكه تلاش دولت تمركز زدايي و خروج كارخانه ها و دستگاههاي دولتي از تهران است افزود: شرايطي كه منطقه ويژه اقتصادي براي توليد و فعاليت ايجاد مي كند بهترين شرايط براي انتقال كارخانجات اطراف تهران است كه از سوي مسوولان دولتي و توليدكنندگان مورد استقبال و تاييد قرار گرفته است.

بروجردستان :   شایان ذکر می باشدبر اساس اين لايحه كه با 137 رأي موافق، 31 رأي مخالف و 18 رأي ممتنع به تصويب رسيد، به دولت اجازه داده مي شود در استانهاي هرمزگان (پارسيان و لاوان)، يزد (فولاد اردكان و صدوق)، مركزي (كاوه، زرنديه و مبلمان و دكوراسيون، خراسان شمالي و بجنورد)، خراسان رضوي (سبزوار)، لرستان (بروجرد)، گيلان (لاهيجان)، فارس(جهرم)، كرمانشاه (قصرشيرين)، اصفهان(شهرضا)، سمنان (گرمسار)، كردستان (بانه)، خراسان رضوي(كاشمر)، آذربايجان شرقي (سراب و بستان آباد)، سيستان و بلوچستان (ميرجاوه و زاهدان)، همدان  و خوزستان (شوش) مناطق ويژه اقتصادي ايجاد كند.

مناطق ياد شده براساس قانون تشكيل و اداره مناطق ويژه اقتصادي جمهوري اسلامي ايران مصوب 1384 اداره خواهند شد.تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم آذر 1389 | 14 | نویسنده : بروجردستان
نماینده مردم بروجرد درمجلس شورای اسلامی:
ایجادمنطقه ویژه اقتصادی شهرستان بروجرد درمجلس به تصویب نهایی رسید.

نماینده مردم بروجرد درمجلس شورای اسلامی گفت: ایجادمنطقه ویژه اقتصادی شهرستان درمجلس شورای اسلامی به تصویب نهایی رسید.

 

هادی مقدسی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – با بیان این مطلب افزود: امروز ایجادمنطقه ویژه اقتصادی شهرستان بروجرد درمجلس شورای اسلامی به تصویب نهایی رسید.

 

وی اظهارداشت: ایجادمنطقه ویژه اقتصادی می تواند با توجه به امتیازاتی که دولت برای این مناطق قائل بوده زمینه سازیک تحول عظیم اقتصادی در استان ومنطقه باشد.

 

مقدسی خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به رغبت دولت برای سرمایه گذاری در این مناطق شاهد ریشه کن کردن معضل بیکاری در آینده نزدیک در بروجردولرستان باشیم. تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم آذر 1389 | 9 | نویسنده : بروجردستان
 
جشن شب يلدا يكي از زيباترين و پسنديده ترين آيينهاي باستاني در فرهنگ كهن ايران است كه اسطوره و داستانهاي مختلفي در دل خود نهفته دارد.
در نخستين شب اول زمستان كه طولاني‌ترين شب سال است، مردم از ديرباز جشني را برگزار مي‌كردند كه به نام‌هاي 'يلدا' يا شب 'چله' مشهور است.
اين جشن علاوه بر مناطق روستايي كه هم‌چنان به سنت وفادارند، در ميان شهرنشينان هم كمرنگ تر از گذشته اما هنوز باقي است و اكثر مردم ساعاتي از اين شب را به شب‌نشيني مي‌گذرانند.
شب چله در بروجرد همچون ديگر مناطق ايران، نزد خانواده ها با اهميت بوده و مردم نيز از هفته قبل در تدارك ميهماني هر چند كوچك و خريد مايحتاج و تنقلات مخصوص اين شب هستند.
در بعضي از منازل، اقوام نزديك و صميمي دور هم جمع مي‌شوند و تا آخر شب به گفت‌ و گو مي‌پردازند و با گرفتن فال و گفتن افسانه‌هاي كهن و محلي اوقات خوشي را سپري مي كنند.
مردم بروجرد به رسم گذشته براي شب يلدا آجيلي از گندم برشته يا (گندم شير) و كشمش، كنجد، شاهدانه، گردو و فندق تهيه نموده و در كنار ساير تنقلات مصرف مي نمايند.
آجيل، گندم برشته، ميوه‌هاي فصلي، انواع تخمه و بادام‌زميني، شيريني ، انار ، كدو حلوايي و پشمك از جمله تنقلات بروجرديها در شب يلدا مي باشد.
در اين شب اگر دختري تازه‌عروس باشد خانواده او هديه‌اي با مقداري آجيل گندم برشته و ميوه و شيريني به منزل داماد مي‌آورند و اگر پسر و دختري با هم نامزد باشند، خانواده‌ي پسر در شب يلدا هديه‌اي براي اين دختر به منزل پدرش مي‌برند.
يكي از شهروندان بروجرد مي گويد: شب يلدا بهانه اي براي دور هم جمع شدن اقوام و ديدن دوباره آنها است.
'زينت عزيزي' افزود: در گذشته اوايل شب يلدا بعضي از پسر بچه‌ها به بالاي پشت بام منازل رفته و ريسماني را به يك شال بزرگ بسته به پايين و بطرف درب خانه‌ها مي‌‌فرستادند و شعر محلي 'امشو اول قاره _ خير د هونت بواره'(امشب اول يلدا يا اول زمستان است خير از خانه‌ات ببارد) و 'نون و پنير و شيره _ كيخا هونت نميره' (نان و پنير و شيره كدخدا (صاحب‌خانه) خانه‌ات نميرد) را مي خواندند و سپس صاحب‌خانه مقداري آجيل گندم برشته و ميوه و شيريني در شال آن‌ها مي‌گذاشت و بچه‌ها از صاحب‌خانه تشكر مي كردند.
يكي ديگر از شهروندان بروجرد گفت: يلدا شب دوستي و مهرباني،شب باهم بودن،حافظ خواني و شب نشيني و شبچراني است.
'اصغر ترابي' افزود: انواع ميوه ها نظير هندوانه ، آجيل و شيريني دركنار تفال به ديوان حافظ ، از ديرباز زينت بخش سفره هاي شب يلداي ايرانيان بوده و هست و همدلي و همنشيني اعضاي خانواده و خويشاوندان نيز پاي ثابت اين جشن بوده است.
وي يكي ديگر از رسوم ديرينه مردم اين ديار در شب يلدا را سنت قاشق‌زني دانست و گفت: در اين آيين افراد با پوشاندن سر و صورت خود به درب منازل رفته و با به صدا در آوردن قاشق صاحب خانه را از حضور خود آگاه مي‌كردند.
ترابي افزود: در اين هنگام صاحب خانه نيز به ميمنت اين شب مقداري از تنقلات و شيريني خانگي را در ظرف آنان مي‌ريخت.
شب يلدا شب زدودن كينه ها از دل و صله رحم است، شبي است كه بايد فارغ از دغدغه ها و دلمشغوليهاي روزمره ساعاتي از تجربيات بزرگترها بهره مند شد و از با هم بودن لذت برد.


تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم آذر 1389 | 9 | نویسنده : بروجردستان
 
بروجرد- سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بروجرد از برگزاري نخستين مسابقه رسانه هاي ديجيتالي در اين شهرستان خبر داد.
' نادر ارجمندي' روز يكشنبه در گفت وگو با ايرنابروجرد افزود: اين مسابقه با همكاري مركز فرهنگي شهداء و با عنوان ' اين خطي از مشتاقان كربلاست'برگزار مي شود.
وي اضافه كرد: اين مسابقه به منظور آشنايي نسل جوان با فرهنگ عاشورايي و قيام امام حسين (ع) و اشاعه فرهنگ صحيح عزاداري در ميان اقشار مختلف مردم و ثبت لحظه هاي ارزشمند عزاداري مردم بروجرد برگزار مي شود.
وي اظهار داشت: علاقمندان مي توانند آثار خود را با موضوع آسيب شناسي مجالس عزاداري در رشته هاي عكس و فيلم تا 15محرم و رشته وبلاگ نويسي تا پايان ماه صفر به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بروجرد ارايه دهند.
ارجمندي افزود: از ميان عكس هاي ارسالي و وبلاگ ها كه بيش از همه موضوع عزاداري را با نگاهي عميق و تحليل گرايانه و آسيب شناسانه بررسي كرده باشد و جلوه هاي زيباي عزاداري اصيل و معنوي مردم عزادار را به تصوير كشيده باشد تجليل مي شود
 


تاريخ : شنبه بیست و هفتم آذر 1389 | 14 | نویسنده : بروجردستان
 
 اسامي قاتلان شهداي كربلااز آل ابي طالب به اين ترتيب است:(اول اسم شهدا آمده و سپس اسامی قاتلان)

1- امام حسين(ع): شمربن ذي‏الجوشن، سنان بن انس نخعي، حصين بن تميم، خولي بن يزيد و زرعه بن شريك.
2- علي اكبر(ع) پسر امام حسين(ع): مرة بن منقذ و هميارانش.
3- عبدالله بن حسين پسر شيرخوار امام حسين كه معروف به علي اصغر است: حرملة بن كاهل اسدي.
4- عبدالله بن علي پسر امير المؤمنين(ع): هاني بن ثبيت حضرمي.
5- ابوالفضل العباس بن اميرالمؤمنين: يزيد بن رقاد و حكيم بن طفيل.
6- جعفربن اميرالمؤمنين(ع): هاني بن ثبيت حضرمي.
7- عثمان بن اميرالمؤمنين(ع): خولي بن يزيد و اباني داري.
8- محمدبن اميرالمؤمنين(ع): اباني داري.
9- ابوبكر بن حسن بن علي(ع): عبداله بن عقبه غنوي.
10- عبد الله بن حسن بن علي(عِ: حرملة بن كاهل اسدي.
11- قاسم بن حسن بن علي(ع): عمربن سعد بن نفيل ازدي.
12- عون بن عبدالله بن جعفر طيار: عبدالله بن قطبه بهاني.
13- محمدبن عبدالله جعفرطيار: عامربن نهشل تميمي.
14 جعفربن عقيل بن ابي طالب: بشر همداني.
15- عبدالرحمن بن عقيل بن ابي طالب: عثمان بن خالد جهني.
16- عبدالله بن مسلم بن عقيل بن ابي طالب: عامربن صعصعه.
17- ابوعبيدالله بن مسلم بن عقيل بن ابي طالب: عمروبن صبيح صيدادي.
18- محمدبن ابي سعيد بن عقيل بن ابي طالب: لقيط بن ناشر جهني.
اين تعداد از شهداي كربلا از خاندان ابي طالب هستند و از آن‏جا كه آل ابي طالب و آل علي مقام ولايي در بين مسلمانان داشتند اسامي قاتلان شهداي كربلا از اين خاندان در تاريخ ضبط شده است ولي بيشتر شهداي كربلا قاتلانشان ضبط نشده است.
 19- سليمان، آزاد شده امام حسين(ع): سليمان بن عوف حضرمي.
20- مسلم بن عوسجه اسدي: عبدالله ضبابي، عبدالله بن خشكاره و مسلم بن عبدالله ضبابي.
21- زهير بن قين: كثير بن عبدالله و مهاجربن اوس تميمي.
22- حبيب بن مظاهر اسدي: حصين بن نمير، بديل بن صريم و يك مرد تميمي.
23- حربن يزيد رياحي: ايوب بن مسرح و همدستانش.
24- بريربن خضير همداني: بحيربن اوس ضبي.
25- همسر وهب بن عبدالله بن حباب كلبي: غلام شمربن ذي الجوشن.
26- عميربن عبدالله مذحجي: مسلم ضبابي و عبدالله بجلي.
27- هلال بن نافع: شمر بن ذي الجوشن.
28- ابوعمرو نهشلي: عامربن نهشل ثعلبي، (بحارالانوار، ج 45، ص 65 تا ص 73. در اين صفحات زيارت ناحيه مقدسه آمده است و بيشتر شهداي كربلا در اين زيارت نام برده شده است. و از ص 1 تا ص 64 شهداي ديگري نيز ذكر شده و برخي از قاتلان هم آمده است. و در همين جلد 45 ماجراي مختار و انتقام از قاتلان شهداي كربلا هم آمدهاست).


تاريخ : شنبه بیست و هفتم آذر 1389 | 13 | نویسنده : بروجردستان
عصر ایران - گروهک جندالله با انتشار بیانیه ای در سایت خود رسما مسئولیت انفجارهای انتحاری روز  شهر چابهار را برعهده گرفت و عوامل آن را معرفی کرد.براساس بیانیه این گروهک تروریستی،‌ " سيف الرحمن شبهاري" و "حسن خاشي" دو عامل انتحاری انفجارهای چابهار بودند.

انفجارهای چابهار در میان جمعی از عزاداران حسینی اتفاق افتاد و منجر به شهادت 38 نفر و زخمی شدن 55 نفر دیگر شد.تاريخ : سه شنبه بیست و سوم آذر 1389 | 11 | نویسنده : بروجردستان
باز این چه شورش است که در خلق «عالم» است

ترکیب بند محتشم:

باز این چه شورش است که در خلق «عالم» است
باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است
باز این چه رستخیز عظیم است کز«زمین»
بی نفخ صور خاسته تا «عرش اعظم» است
این «صبح» تیره باز دمید از کجا کزو
کار «جهان» و «خلق جهان» جمله درهم است
گویا «طلوع »می کند از «مغرب» «آفتاب»
کاشوب در تمامی ذرات «عالم» است
گر خوانمش «قیامت» «دنیا» بعید نیست
این «رستخیز» عام که نامش محرم است
در «بارگاه قدس» که جای ملال نیست
سرهای «قدسیان» همه بر زانوی غم است
«جن » و«ملک » بر آدمیان نوحه می کنند
گویا عزای اشرف «اولاد آدم» است
[«خورشید آسمان» و «زمین» «نور مشرقین»
پرورده کنار رسول خدا حسین]

* * *
کشتی شکست خورده «طوفان کربلا»
در خاک و خون طپیده «میدان کربلا»
گر چشم «روزگار» به رو زار می گریست
خون می‌گذشت از سر ایوان کربلا
نگرفت دست «دهر» گلابی به غیر اشک
زآن گل که شد شکفته به بستان کربلا
از «آب» هم مضایقه کردند کوفیان
خوش داشتند حرمت مهمان کربلا
بودند «دیو و دد» همه سیراب و می‌مکند
خاتم ز قحط «آب» سلیمان کربلا
زان تشنگان هنوز به «عیوق» می‌رسد
فریاد العطش ز بیابان کربلا
آه از دمی که لشگر اعدا نکرد شرم
کردند رو به خیمه سلطان کربلا
[آن دم «فلک» بر «آتش» غیرت سپند شد
کز خوف خصم در حرم افغان بلند شد]ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه بیست و سوم آذر 1389 | 9 | نویسنده : بروجردستان
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از برکناری وزیر امور خارجه ابراز بی اطلاعی کرد و گفت: مجلس در جریان نبوده و همین الان توسط خبرنگار خبرآنلاین از این موضوع اطلاع پیدا کرده است.

علاء الدین بروجردی پس از اینکه از خبرنگار خبرآنلاین، فرد جایگزین آقای متکی را پرسید، گفت: مگر آقای متکی در حال حاضر در سفر نیستند، یعنی در شرایطی که ایشان به ماموریت فرستاده شدند، حکم برکناری صادر شده است؟

بروجردی در پاسخ به این که آیا در روزهای اخیر در جریان اخباری مشابه مبنی بر برکناری آقای متکی قرار داشته اید یا نه، گفت: خیر این موضوع اصلا مطرح نبوده و بهتر است با آقای مهمان پرست تماس بگیرید و دلایل برکناری آقای متکی را جویا شوید.

بروجردی پس از اطلاع از این موضوع گفت خودش با مسئولان وزارت امور خارجه تماس خواهد گرفت و اطلاعات بعدی را در اختیار رسانه ها قرار می دهد.


تاريخ : دوشنبه بیست و دوم آذر 1389 | 12 | نویسنده : بروجردستان
بروجرد- مسابقات قهرماني بسكتبال منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامي در شهرستان بروجرد برگزار شد.
رييس تربيت بدني دانشگاه ازاد اسلامي واحد بروجرد گفت: در اين مسابقات هشت تيم از دانشجويان دختر دانشگاه آزاد اسلامي منطقه پنج از شهرهاي همدان، اراك، بروجرد، آشتيان ، تويسركان، ملاير، فراهان و خرم آباد با يكديگر به رقابت پرداختند.
'سيدحسين موسوي' روز دوشنبه در گفت وگو با ايرنا افزود: در اين رقابت ها كه 16 بازي بين تيم ها انجام شد تيم همدان اول شد و تيمهاي بروجرد و ملاير مقام دوم و سوم اين مسابقات را از آن خود كردند.
وي گفت: اين مسابقات در سالن ورزشي مجتمع دانشگاهي امام خميني (ره) دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد به مدت سه روز برگزار شد.


تاريخ : دوشنبه بیست و دوم آذر 1389 | 9 | نویسنده : بروجردستان
دانشجوي بروجردي مقام سوم جهان رادر مسابقات اختراعات كسب كرد
بروجرد-  دانشجوي رشته نقشه كشي معماري آموزشكده فني و حرفه اي سما واحد بروجرد رتبه سوم جهان را در مسابقات و نمايشگاه بين المللي اختراعات كره جنوبي از آن خود كرد.
رييس آموزشكده سما واحد بروجرد با اعلام اين خبر گفت: 'مهدي مقومي روزبهاني 'دانشجوي رشته نقشه كشي معماري آموزشكده فني و حرفه اي سما واحد بروجرد و مبتكر و طراح ' ايستگاه اتوبوس تمام اتوماتيك ويژه جانبازان و معلولين ' در مسابقات و نمايشگاه بين المللي اختراعات 2010 كره جنوبي موفق به كسب مقام سوم جهاني در گروه عمران و شهرسازي شد.
'محمد مولوي' روز دوشنبه در گفت وگو با ايرنا افزود: اين دانشجوي بروجردي با به احتزاز درآوردن پرچم مقدس جمهوري اسلامي گردن آويز برنز را نصيب تيم اعزامي كشورمان نمود.
وي اظهار داشت: اين دوره از مسابقات از 2 الي 5 دسامبر سال 2010 ميلادي برابر با 11 لغايت 14 آذرماه امسال با ميزباني انجمن حمايت از مخترعين كشور كره جنوبي و زير نظر سازمان مالكيت فكري ملل متحد (WIPO) و فدراسيون جهاني مخترعين (IFIA) در شهر سئول پايتخت اين كشور و با حضور بيش از 37 كشور مطرح دنيا از جمله آمريكا ، انگليس ، روسيه ، چين ، ژاپن و .... برگزار گرديد.
وي افزود: تيم اعزامي ايران در مجموع در اين مسابقات موفق به كسب مقام چهارم تيمي شد.
به گفته وي مقومي 21 ساله كه با حمايت مالي آموزشكده فني و حرفه اي سما واحد بروجرد در اين مسابقات شركت كرده بود عنوان جوان ترين مخترع شركت كننده در اين دوره از مسابقات را نيز نصيب خود كرد.


تاريخ : یکشنبه بیست و یکم آذر 1389 | 12 | نویسنده : بروجردستان
بروجرد- آثار فيلمسازان بروجرد براي پخش در شبكه هاي سراسري آماده شد
مسوول انجمن سينماي جوان بروجرد از آماده سازي توليدات فيلمسازان اين شهرستان براي پخش در شبكه هاي سراسري صدا و سيما خبر داد.
 رضا ميرزايي' روز يكشنبه در گفت وگو با ايرنا افزود: اين اقدام با عنايت رييس سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي درباره استقبال از آثار فاخر بومي مناطق كشور انجام شده است. وي اضافه كرد: فيلمها مستند ' اواي خوش ماشته' ساخته مونا بنفشي، مستند 'بوستان نقش' ساخته فهيمه كاظمي، مستند ' لكونه' ساخته محمد حمزه اي، مستند ' ني' ساخته محمد رسولي، مستند ' ورشوسازي' ساخته علي ايزدي و مستند 'تنير' ساخته محمد نصراللهي در شبكه هاي سراسري پخش خواهند شد.
وي اظهار داشت: از انجا كه موضوع اغلب اين آثار در زمينه معرفي صنايع دستي مي باشد، پخش آنها علاوه بر تشويق فيلمسازان بروجرد، نقش مهمي در بيان و معرفي پيشينه غني فرهنگي منطقه خواهد داشت.


تاريخ : یکشنبه بیست و یکم آذر 1389 | 12 | نویسنده : بروجردستان

نماينده بروجرد:
اجراي پروژه محور بروجرد - اشترينان به زودي به اتمام خواهد رسيد
.

نماينده مردم بروجرد و اشترينان در رابطه با اجراي پروژه محور بروجرد - اشترينان گفت: جاده بروجرد - اشترينان 70درصد پيشرفت فيزيکي داشته است.

به گزارش ايسنا، محور ترانزيتي بروجرد به اشترينان به علت كم عرض بودن و وجود نقاط حادثه‌خيز فراوان يكي از محورهاي پرخطر شهرستان است.

در اين محور حوادث دلخراش رانندگي زياد رخ مي‌دهد و متاسفانه هرماه شاهد مرگ چندين نفر براثر حوادث رانندگي اين محور و عزادار شدن خانواده‌هاي زيادي در منطقه هستيم.

محوراشترينان - بروجرد به طول 15 كيلومتر جنوب كشور را به شمال و غرب و بالعكس متصل كرده كه عرض كم و داشتن پيچ‌هاي خطرناك محور موجب بروز حوادث متعدد رانندگي در آن مي‌شود.

جاده بروجرد - اشترينان در مقايسه با طرح‌هاي بزرگ ارتباطي كشور مانند اتوبان رشت به قزوين و اصفهان به شيراز و سامن به ملاير كه همگي به همت دولت به بهره‌برداري رسيده‌اند، بسيار كوچك و ناچيز است.

عمليات اجرايي توسعه و چهارخطه كردن محور ارتباطي اشترينان - بروجرد چند سالي است كه آغاز شده ولي به دلايل مختلف روند اجراي اين طرح تاكنون به كندي پيش رفته است.

رييس اداره راه و ترابري بروجرد در اين رابطه به خبرنگار ايسنا گفت: عمده‌ترين مشكل در مسير اجراي طرح توسعه محوربروجرد - اشترينان معارضين و تملك زمين‌هاي حاشيه اين جاده است. (در تناقض با حرف فرماندار بروجرد!!!!)

محمدحسين هدايت‌پور افزود: مالكان حاشيه اين محور بايد نهايت همكاري را با مسئولان در راستاي ايجاد رفاه براي ساكنين منطقه داشته باشند.

هدايت‌پور ادامه داد: به همين منظور جلسه‌اي در فرمانداري تشکيل شد که به زودي پيمانکار فعاليت خود را آغاز خواهد کرد. هم‌چنين معاون استاندار لرستان نيز گفت: نبود اعتبارات لازم، عمليات اجراي چهارخطه كردن جاده بروجرد به اشترينان را تعطيل كرد.

فرماندار ويژه بروجرد  گفت: جاده بروجرد به اشترينان با توجه به حجم بالاي حوادث رانندگي به جاده مرگ معروف شده است.

سجاد معين افزود: عمليات اجراي چهارخطه كردن اين محور ترانزيتي از چند سال پيش شروع شده كه هم اكنون به علت عدم تخصيص اعتبارات مورد نياز، اين پروژه مهم به حالت تعطيل درآمده است.

وي اظهار داشت: مسائلي كه در مورد تعطيلي اين پروژه مبني بر وجود معارضين و روستاييان اطراف جاده مطرح مي‌شود صحت ندارد؛ زيرا مسائل مربوط به معارضين با نشست‌هاي متعدد با آنها حل شده و بحث اصلي چهار خطه‌كردن جاده بروجرد به اشترينان نبود اعتبار است.

معين خاطرنشان کرد: پروژه چهار خطه جاده بروجرد به اشترينان 15 كيلومتر طول دارد كه شش كيلومتر آن انجام شده و 9 كيلومتر آن باقيمانده است.

فرماندار بروجرد تصريح کرد: هفت كيلومتر مابقي اين جاده آزادسازي و عمليات خاكبرداري آن انجام شده و اجراي زير ساخت‌هاي آن به پايان رسيده است.

نماينده مردم بروجرد و اشترينان در رابطه با اجراي پروژه محور بروجرد - اشترينان گفت: جاده بروجرد - اشترينان 70درصد پيشرفت فيزيکي داشته است.

هادي مقدسي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، افزود: اميدوار بوديم اين محور100 درصد عملياتي شود، اما به عنوان معارضه‌هاي محلي جلوي اين پروژه گرفته شده است.

وي اظهار داشت: طي جلسه‌اي با حضور مديرکل راه و ترابري و فرماندار بروجرد صورت جلسه‌اي تنظيم شده که به زودي پيمانکار فعاليت خود را آغاز خواهد کرد.

نماينده بروجرد ادامه داد: بر اين اساس، جلسه تامين اعتبار به عهده وزارت راه و اداره کل راه و ترابري و رفع معارضين به عهده شوراي تامين گذاشته شده است.

مقدسي تصريح کرد: اين پروژه ادامه پيدا خواهد کرد و اجراي آن به زودي به اتمام خواهد رسيد. 

انشاالله بعد گذشت این ۲۵ سال تمام خواهد شد. ؟؟؟تاريخ : یکشنبه بیست و یکم آذر 1389 | 10 | نویسنده : بروجردستان

اولين همايش حسابداري نوين در حوزه هاي حسابداري مالي، سرمايه گذاري و حسابرسي با حضور اساتيد و دانشجويان در سالن دكتر شهيدي مجتمع امام خميني(ره) دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد برگزار شد.

دبير اين همايش در سخناني اظهار داشت: بيش از 80 مقاله به اين همايش از دانشجويان و اساتيد انشگاههاي سراسر كشور ارسال شده است.

جواد شرف خاني با اشاره به ارسال 50 درصد مقالات از سوي دانشجويان و اساتيد دانشگاه آزاد واحد بروجرد، بيان داشت: در قالب همايش حسابداري نوين در حوزه هاي حسابداري مالي، سرمايه گذاري و حسابرسي بيش از 10 مقاله به صورت سخنراني و 15 مقاله به صورت پوستر ارائه شد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد نيز در اين همايش در سخناني اظهار داشت: براي تغيير و تحول در جامعه بايد نگرش و ديدگاه خود را نسبت به زندگي عوض كنيم و در اين صورت است كه مي توانيم منشا تحول در جامعه باشيم.

احمد سيف با تاكيد بر ضرورت تلاش دانشگاهها براي ايجاد تحول در جامعه، يادآور شد: اگر دانشگاه توليد علم و به صنعت كمك نكند در واقع از رسالت اصلي خود دور افتاده است.

وي با تاكيد بر ضرورت توجه ويژه به پژوهش در دانشگاهها، يادآور شد: تا زماني كه پژوهش پشت خط آموزش مخفي شود ما پيشرفتي در حوزه علم و فناوري نخواهيم داشتتاريخ : شنبه بیستم آذر 1389 | 14 | نویسنده : بروجردستان

یک پیر مرد چینی تصمیم گرفت پس از گذشت 26 سال، موهای خود را برای اولین بار بشوید.

به گزارش برنا به نقل از پایگاه خبری الجوار، پیر مرد 80 ساله چینی بعد از گذشت 26 سال تصمیم گرفت به حمام برود.این اولین بار است که وی بعد از 26 سال موهای خود را می شوید. البته نکته جالب توجه این است که حتی پس از گذشت 26 سال هم موهایش را خودش نشست، بلکه 12 نفر از بستگان وی، مسئولت این کار خطیر و مشکل (از نظر این پیر مرد) را بر عهده گرفتند.

این 12 دلاک با استفاده از چند لیف و کیسه، این پیر مرد استثنایی را که طول موهای آن به اندازه هشت فوت رسیده بود، شستند.

نزدیکان این مرد چینی می گویند، این پیر مرد چینی اکنون سعی می کند اسم خود را در کتاب "گینس" به عنوان رکورددار کثیف ترین مرد دنیا که تاکنون از آب برای شستن سرش استفاده نکرده است، ثبت کند.تاريخ : شنبه بیستم آذر 1389 | 9 | نویسنده : بروجردستان
 
آيين سراسري بزرگداشت مقام حضرت علي اصغر(ع) با عنوان همايش شيرخوارگان حسيني عصر جمعه در سالن ورزشي طالقاني بروجرد برگزار شد.
به گزارش ايرنا، اين همايش با هدف بزرگداشت شعائر حسيني و تربيت نسل انقلابي، مكتبي و حسيني، توسل به حضرت علي‌اصغر (ع) و اظهار مظلوميت شيرخوار امام حسين (ع) با حضور با شكوه مادران و كودكان شيرخوار برگزار شد.
در اين مراسم كه كودكان لباس هايي متحد الشكل به تن داشتند، مداحان اهل بيت(ع) در رثاي شهادت شيرخوار امام حسين (ع) مديحه سرايي كردند.
مادران نيز در حالي كه طفلان شيرخوار خود را بر دستانشان نوازش مي كردند در غم و اندوه طفل شش ماهه امام حسين(ع) اشك ماتم ريختند.
اين همايش به همت اداره ارشاد اسلامي بروجرد و هيات متوسيلن به باب الحوائج (ع) برگزار گرديد.


تاريخ : شنبه بیستم آذر 1389 | 9 | نویسنده : بروجردستان
بروجرد-  رييس هيئت مديره اتحاديه تعاونيهاي مسكن مهرآيت الله العظمي بروجردي شهرستان بروجرد گفت: عدم ارايه خدمات شهري اجراي طرح مسكن اين تعاوني را با مشكل مواجه كرده است.
 كامران فرشيد' روز جمعه در گفت وگو با ايرنا افزود: اجراي طرح مسكن مهر بروجرد هم اكنون با شكلاتي ازجمله اجرا نشدن شبكه برق، عدم ساخت منبع دخيره آب آشاميدني ، عدم اجراي شبكه آب به ويژه فاضلاب و عدم اجراي طرح گاز رساني مواجه است.
وي اظهار داشت: در صورتي كه اين چهار عامل بسيار مهم تحقق نيابد بدون شك تحويل شش هزار واحد مسكن مهر اين شهرستان با تاخير صورت مي گيرد.
وي افزود: با توجه اينكه تعاونيهاي مسكن مهر بروجرد در سال همت مضاعف و كار مضاعف و با الگو رفتن از فرمايشات رهبري و وحدت و همكاري بين نماينده هاي مردم در مجلس، و همكاري بانك مسكن و مسكن و شهرسازي نسبت به ساير شهرها پيشرفت خوبي داشت، اما عدم ارايه خدمات شهري اين طرح را با مشكل همراه كرده است.
وي يادآورشد: با اقدامات انجام شده در راستاي ساخت و ساز مسكن مهر بروجرد امكان وا گذاري برخي از واحدها در اواخر امسال و اوايل سال آينده فراهم شده بود اما به دليل عدم برق رساني و نيز اجراي شبكه آب اين عمليات نيز متوقف شده است.
وي يادآورشد: مشكلات موجود در حالي است كه بودجه اجراي خدمات شهري در پروژه مسكن مهر از وي دولت عدالت محور به استان لرستان تخصيص داده شده و بنا بر گفته رييس سازمان مسكن و شهرسازي لرستان اجراي شبكه هاي فوق باكمبود بودجه همراه نيست و ادارات مربوطه بايد سريعتر نسبت به جذب عتبارات تخصيص يافته اقدام كنند.
وي از همه مسوولان خواست نسبت به تامين اعتبار و تسريع در اجراي شبكه برق، آب و گاز طرح مسكن مهر بروجرد اقدام اساسي و جدي داشته باشند.


تاريخ : سه شنبه شانزدهم آذر 1389 | 15 | نویسنده : بروجردستان
معاون رییس جمهور پس از افتتاح پروژه گاز رسانی به روستای شهید بروجردی با حضور در محل طرح دردست اجراي فرودگاه شهرستان بروجرد از آخرین مراحل این پروژه مهم آگاه و بر احداث سریعتر آن تاکید نمود.

تاريخ : سه شنبه شانزدهم آذر 1389 | 15 | نویسنده : بروجردستان
 
 در مراسمي با حضور معاون رييس جمهور و رييس دفتر مناطق محروم رياست جمهوري طرح گازرساني به روستاي شهيد بروجردي از توابع بخش اشترينان شهرستان بروجرد  به بهره برداري رسيد.
 به گزارش خبرنگار اعزامي ايرنا، 'جليل بشارتي' معاون رييس جمهور و رييس دفتر مناطق محروم رياست جمهوري در اين مراسم گفت: شهيد بروجردي علمدار سپاه امام راحل بود و زادگاه آن شهيد بزرگوار نيز علمدار روستاهاي ايران است.
وي افزود: اجراي طرح گاز رساني به اين روستا با دستور و تاكيد ويژه رياست جمهوري و بر اساس تقاضاي مادر بزرگوار شهيد بروجردي در كوتاهترين زمان ممكن و در مدت 35 روز انجام شد.
بشارتي اظهار داشت: اين طرح از دو نظر حائز اهيمت است، نخست احترام به خود شهيد و مادر بزرگوار ايشان، چراكه شهيد بروجردي ، شهيدي ملي است.
وي اضافه كرد: عامل ديگري كه اجراي اين طرح را در خور اهميت كرده سرعت كاري است كه دراين طرح انجام شده و آن را به عنوان يك ركورد در حوزه طرح هاي گازرساني محسوب كرده است.
معاون رييس جمهور تاكيد كرد: اين طرح براي شركت گاز و پروژه هاي مرتبط اين شركت يك الگو است و نشان مي دهد كه دولت عدالت گستر توجه ويژه اي به مناطق محروم و روستاهاي دورافتادره كشور دارد.
استاندار لرستان نيز در اين مراسم گفت: سرعت، دقت و صحت در اجراي اين پروژه از مهم ترين عواملي بوده كه مسئولان استان به ويژه شركت ملي گاز به آن توجه ويژه داشته اند.
'حبيب الله دهمرده' افزود: دولت براي خدمت رساني بي منت به مردم آماده است و هركجا كه لازم باشد خود را به خطر مي اندازد.
وي تاكيد كرد: استان لرستان اكنون از نظر تعامل ميان مسئولان، علما، نخبگان و مردم در شرايط مطلوبي قرار دارد و همچنين ظرفيت بالايي در اين استان لرستان در راستاي رونق و شكوفايي استعدادهاي موجود وجود دارد.
وي اظهار داشت: دولت خدمتگزار و مسئولان لرستان از هيچ كوششي براي رشد و تعالي استان دريغ نخواهند كرد و چنانچه در جايي نتوانند كاري براي مردم انجام دهند هرگز قول و وعده بيجا به مردم نمي دهند.
به گزارش ايرنا، با بهره برداري از طرح گازرساني به روستاي شهيد بروجردي در بخش اشترينان شهرستان بروجرد استان لرستان 424 خانوار با جمعيت يك هزار و 540 نفر در مدت كمتر از دو ماه از نعمت گاز برخوردار شدند.
گفتني است در اين پروژه هفت هزار و 700 متر خط تغذيه و هشت هزار متر شبكه داخلي انجام شده و 260 انشعاب گاز در اختيار روستاييان قرار گرفته است.
بازديد از طرح دردست اجراي فرودگاه بروجرد از ديگر برنامه هاي رييس دفتر مناطق محروم نهاد رياست جمهوري در شهرستان بروجرد بود.


تاريخ : سه شنبه شانزدهم آذر 1389 | 15 | نویسنده : بروجردستان
سقاخانه ابوالفضل (ع) بروجرد، مكاني به وسعت دل حاجتمندان
بروجرد - بار ديگر محرم ماه خون از راه رسيد تا با نسيم گرم كربلايي قصه آلاله‎هاي سرخ را در زمين نجوا كند.
اين روزها پرچم هاي عزا در گوشه گوشه شهرها بر افراشته شده و دلدادگان حسيني رخت سياه بر تن كرده و به ياد امام و يارانش مجلس روضه خواني و عزاداري برپا مي كنند.
سقاخانه حضرت ابوالفضل (ع) بروجرد نيز از آن محافلي است كه هميشه به ويژه در ماه محرم ميزبان زائراني است كه براي طلب حاجت به آن متوسل شده اند.
در ايام محرم دوستداران واقعي حضرت در اين محيط معنوي با دعا و راز و نياز به درگاه حق به گونه اي با حضرت ابوالفضل و ائمه اطهار (ع) رابطه معنوي ايجاد مي كنند.
اين سقاخانه كوچك كه درياي بيكراني از معنويت را به روي شهروندان و حاجتمندان بروجردي گشوده با صدها چراغ و شمع زينت داده شده و بوي غربت امام حسين (ع) و يارانش از ميان پارچه هاي سبز و سياه ديوارهاي آن به مشام مي رسد.
با نگاهي به در ورودي سقاخانه هزاران پارچه گره زده و قفلهاي بسته ديده مي شود كه به نشانه بازگشايي حاجت حاجتمندان با بغض و ناله بسته شده اند.
اين مكان معنوي كه از احترام خاصي بين شهروندان بروجردي برخوردار است و هزاران راز بزرگ از حاجتمندان را در خود پنهان كرده با پرچمها و شمائل و عكسهايي از ائمه اطهار (ع) توسط مردم پوشيده شده است.
تكه پارچه هايي مزين بنام ائمه اطهار (ع) توسط پولك ومنجوقهاي رنگين، عروسكهاي پارچه اي به نشانه قنداقه حضرت علي اصغر (ع) در گهواره هاي چوبي توسط جاتمندان به اين سقاخانه اهدا شده است.
اين مكان معنوي كه در ايام محرم پر جمعيت تر و روحاني تر از قبل ديده مي شود محلي براي متوسل شدن گرفتاران و دلشكستگان است.
هر كس به اعتقاد خود چيزي از اين مكان برداشته و نزد خود گرو نگه مي دارد تا به لطف خداوند و نظر حضرت ابوالفضل (ع) حاجتش روا شود.
خواندن زيارت نامه عاشورا به ياد واقعه بزرگ كربلا و غربت و مظلوميت امام حسين (ع) ، روشن كردن شمع، اهداي چراغهاي كوچك و حتي تميز كردن چراغها و نظافت سقاخانه از ديگر كارهايي است كه توسط حاجتمندان و گرفتاران انجام مي شود.
روايت است كه حسن رباني بروجردي يكي از شهروندان اين شهر به دليل برخي اتفاقات كه سالهاي بسيار دور برايش پيش آمده و به لطف و نظر حضرت ابوالفضل (ع) زندگي دوباره اي يافته اين مكان را تاسيس نموده و سالهاست كه پذيراي مردم بروجرد است.


تاريخ : سه شنبه شانزدهم آذر 1389 | 15 | نویسنده : بروجردستان
 
معاون رييس جمهور و رييس دفتر مناطق محروم نهاد رياست جمهوري گفت: شهيد محمد بروجردي، ابوالفضل علمدار سپاه خميني كبير بود و روستاي اين شهيد نيز در ميان 39 هزار روستاي كشور، پرچمدار روستاهاي ايران است.
به گزارش ايرنا، 'جليل بشارتي' روز سه شنبه در آيين بهره برداري از طرح گازرساني به روستاي شهيد بروجردي در بخش اشترينان شهرستان بروجرد، افزود: بهره برداري از طرح گازرساني اين روستا همزمان با نخستين روز ماه محرم نشانه پيوند خون شهداي انقلاب با شهداي اسلام و كربلا است.
وي اظهار داشت: ولايت ما از غدير خم و شهادت ما نيز از عاشورا سرچشمه گرفته و برهمين اساس ولايت و شهدا سرمايه هاي بزرگ انقلاب اسلامي و مسلمانان هستند.
بشارتي با اشاره به اينكه شهيد به همه اعمال انسان نظارت دارد و امروز توفيقي حاصل شده تا روستاي شهيدي بزرگ از خيل هزاران شهيد اسلام و انقلاب را زيارت كنيم، افزود: براي تبرك به اين روستا آمديم چراكه بايد با احترام در و ديوار اين روستا را به خاطر تربيت و پرورش انساني بزرگي همچون بروجردي بوسيد.
رييس ذفتر مناطق محروم نهاد رياست جمهوري اظهار داشت: دكتر احمدي نژاد علاقه فراواني به شهيد بروجردي دارد و برهمين اساس تاكيد فراواني براي اجراي طرح هاي خدماتي دراين روستا و همچنين حضور اينجانب براي افتتاح طرح گازرساني روستاي شهيد بروجردي به نمايندگي از سوي ايشان داشتند.
وي گفت: دولت دكتر احمدي نژاد دولتي عدالت گستر و مهرورز است كه ايجاد و برقراري عدالت اجتماعي در نقاط مختلف كشور از برنامه هاي محوري و موردتاكيد رييس دولت است.
وي تصريح كرد: تسريع در روند گاز رساني به روستاي شهيد بروجردي و اجراي اين طرح بزرگ در مدت زمان 35 روز به خوبي بيانگر اهتمام و توجه ويژه دولت به تحقق شعار عدالت گستري است كه در هيچ جاي دنيا نمي توان نظير آن را يافت.
بشارتي افزود: كشوري كه موجب تربيت و پرورش افراد بزرگي همچون شهيد بروجردي است از وجود مديراني بهره مي گيرد كه دست آموز ولايت و محرم هستند و افتتاح طرحي روستايي با حضور معاون رييس جمهور و مديران ارشد كشور نشانه احترام و ارادات ويژه دولتمردان به روستاييان و خون پاك شهداي اين سرزمين است.
وي با اشاره به برخي مشكلات و كمبودها در روستاي شهيد بروجردي اظهار داشت: به همت مديران استاني اين روستا از تمامي امكانات و خدمات رفاهي مناسب مانند شبكه آب، برق، تلفن، گاز و جاده آسفالته بهره مند است و برخي مشكلات كوچك موجود دراين روستا نيز به زودي حل خواهد شد.
بشارتي افزود: روستاها مهد زندگي سالم هستند و آلودگي هاي چند روز اخير شهرهاي بزرگ كشور از جمله تهران به واقع هشداري جدي به شهروندان كشور است.
معاون رييس جمهور گفت: امروز روستاييان در آسايش و رفاه زندگي مي كنند و ديگر روستاي محروم در كشور وجود ندارد و مي توان گفت محروميت اصلي در تهران است كه با اجراي محدوديت هاي ويژه ترافيكي و برخي اقدامات محدود كننده در زمينه تعطيلي كارخانجات و واحدهاي آلاينده ها زمينه را براي استفاده از هواي پاك براي ساكنين اين شهر فراهم كنيم اما مي بينيم كه روستاييان هميشه و در سلامت كامل از آب و هواي پاك و سالم برخوردار هستند.
مراسم بهره برداري از طرح گازرساني به روستاي شهيد بروجردي با حضور استاندار لرستان، نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مديران استان لرستان و شهرستان بروجرد به بهره برداري رسيد.
به گزارش ايرنا، معاون رييس جمهور دراين مراسم با اهدا لوح تقدير از استاندار و مديركل شركت گاز استان لرستان به دليل تلاش در راستاي اجراي هرچه سريعتر اين طرح تقدير كرد.


تاريخ : سه شنبه شانزدهم آذر 1389 | 15 | نویسنده : بروجردستان
 
نماينده مردم بروجرد در مجلس شوراي اسلامي گفت: طرح احداث سد شهيد بروجردي شهرستان بروجرد به عنوان يكي از طرح هاي مهم استان در دست اجراست.
به گزارش خبرنگار ايرنا،‌'هادي مقدسي' روز سه شنبه در مراسم افتتاح طرح گاز رساني به روستاي شهيد بروجردي در جمع اهالي اين روستا،‌افزود: با تصويب مجوز ماده 32 طرح سد شهيد بروجردي عمليات اين سد در سال آينده تامين اعتبار و اجرايي خواهد شد.
وي اظهار داشت: احداث سد شهيد بروجردي شهرستان در سال آينده زمينه توسعه، عمران و آبادي و رونق اقتصادي در اين شهرستان را فراهم مي كند.
وي همچنين با اشاره به حادثه زلزله سال 85 شهرسان بروجرد، گفت:‌ اين حادثه خسارتهاي
زيادي را به ويژه به اقشار محروم و كم درآمد شهرستان وارد كرد.
مقدسي افزود: مردم اين شهرستان با توجه به مشكلات اقتصادي كه دارند توان پرداخت وام و جريمه ديركرد تسهيلات اعطايي براي جبران خسارت هاي زلزله را ندارند و انتظار داريم دفتر مناطق محروم رياست جمهوري در راستاي بخشودگي بخشي از وام و نيز بخشودگي جريمه دير كرد تسهيلات دريافتي مردم منطقه همكاري و مساعدت كند.


تاريخ : دوشنبه پانزدهم آذر 1389 | 12 | نویسنده : بروجردستان

آره يك سالي شد كه با اين وبلاگ با شماييم-وبلاگ بروجردستان- از 16آذر 1388 شروع به فعالیت نمود وتو اين مدت دوستان زيادي با نظراتشون ما رو همراهي كردن ؛ همكاراي عزيزي هم در ساير زاگ بلاگ ها و وب سايتهاي بروجرد با ما همكاري داشتند كه جا داره از اونا همين جا قدرداني كنيم .

تو اين يك سالي كه گذشت مطالبي نوشتيم درباره بروجرد و هرچي مرتبط با اون بود و از جمله مساله تاسیس استان زاگرس با مرکزیت بروجرد واحقاق حق بروجرد در مساله فرودگاه وراه آهن.

تو اين مدت سعي كرديم كه بي طرفانه صحبت كنيم چون اصلا قصد سياسي بازي نداشتيم- قصد اين بود كه مسائلي كه به توسعه و پیشرفت بروجرد منجر بشه بازگوشود تا بلكه ثمر مطلوبي همراه داشته باشد.

 در اين مدت كيفيت وبلاگ رو هم تا اونجايي كه در توانمون بود ارتقا داديم ،اگر  اين مطالبو ميخونيد نميدونم كه چقدر از كار ما راضي بوديد-نميدونم آيا اين نوشتن ها كه بيشتر درباره انعكاس مشكلات شهرمون بود واقعا تاثير عملي هم داره يا نه- آيا واقعا كسي هست كه اين مطالب به گوشش برسه و سعي كنه اونارو رفع كنه يا اينكه ما با اين مطالب دلمون رو خوش كرديم كه گوش شنوايي هم پيدا ميشه !            فقط اميدوارم با همكاري شما خوبان و ياري خداوند مهربان بتونيم نقش كوچكي در توسعه و پيشترفت شهرمون بروجرد داشته باشيم- منتظر نظرهاي شما هستيم اگه ما رو قابل بدونيد! . . .

 تاريخ : دوشنبه پانزدهم آذر 1389 | 9 | نویسنده : بروجردستان
 
بروجرد- شهرستان تاريخي و مذهبي بروجرد در آستانه فرا رسيدن ماه محرم و ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان حضرت امام حسين(ع) غرق در ماتم و عزا شده است.
به گزارش ايرنابروجرد، مردم مومن و مذهبي اين شهر همه ساله در آستانه فرا رسيدن ماه محرم به نشانه عشق و ارادت به سيد الشهدا (ع) خانه و شهر خود را سياهپوش كرده و برنامه ريزي لازم براي هر چه با شكوهتر برگزار شدن آيين هاي اين ماه را انجام مي دهند.
در شهر بروجرد از ديرباز رسم بر اين بوده برخي افراد كه نذر و يا جاجتي دارند اتاقي از خانه خود را به عنوان سقاخانه با پارچه هاي سياه تزيين كرده و به ياد منبر حضرت سيدالشهدا(ع) منبري از چراغ در آن داير مي كنند.
اين كار از يك هفته قبل از ماه محرم توسط بانوان بروجردي شروع مي شود تا سقاخانه آنها كه در دهه محرم ميزبان ميهمانان سيدالشهدا(ع) است به بهترين شكل ممكن آراسته و آماده شود.
در اين سقاخانه به ياد سر بريده امام حسين(ع)، دست قطع شده ابوالفضل و قنداقه حضرت علي اصغر ماكت هايي تهيه مي شود .
اين گزارش حاكيست، همچنين بانوان بروجردي با تهيه وسايل نذري و پختن انواع آش ، حليم ، شله زرد ويژه ايام محرم تداركات لازم را با عشق و انگيزه بالايي انجام مي دهند به اين اميد كه قبول درگاه حق تعالي قرار گيرد.
جوانان و نوجوانان بروجردي نيز در كنار ديگر اقشار مردم با حضور در مجالس ويژه عزاداري، هيات هاي عزاداري خود را همراه با طبل و سنج آماده كرده و با برگزاري آزمون هاي صدا بهترين مداح را انتخاب مي كنند و آماده آغاز ماه محرم براي مرثيه سرايي در سوگ حضرت اباعبدالله حسين(ع) مي شوند.
براساس اين گزارش، بازار قديمي شهر بروجرد يكپارچه با لباسهاي سياه، پرچم، طبل و سنج . زينت داده شده و بوي عنبر و عود و گلاب فضاي اين شهر را دربر گرفته است.
اكنون پرچم هاي عزا به نشانه ارادات و پايبندي مردم اين ديار به آرمان ها و اهداف بزرگ امام حسين (ع) در واقعه تاريخي عاشورا بر ديوار منازل اهالي بروجرد آويزان است و بوي محرم از كوچه پس كوچه هاي اين شهر به مشام مي رسد.
صداي سنج كودكان و فرياد واي حسينم آنها از هم اكنون دلها را به كربلا برده و هر ضربه زنجير آنها برشانه، مظلوميت حسين(ع) را فرياد مي زند.
رييس تبليغات اسلامي شهرستان بروجرد گفت: اين شهرستان هم اكنون به بهترين شكل آماده برپايي آيين هاي ويژه دهه محرم است.
حجت الاسلام ' محمد باقر محمدي پيام' روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: به منظور هر چه باشكوهتر برگزارشدن برنامه هاي مذهبي اين ايام 200 مبلغ به مساجد سطح شهرستان اعزام شده است.
وي گفت: بيش از 200 مسجد و حسينيه اين شهرستانبراي برگزاري آيين هاي ويژه ماه محرم آماده شده اند .
وي افزود: اين شهرستان داراي حدود 300 هيات مذهبي است كه تمامي اين هيات ها برنامه ريزي مناسبي براي برگزاري مراسم سوگواري ايام دهه اول محرم و روزهاي تاسوعا و عاشورا دارند.


تاريخ : یکشنبه چهاردهم آذر 1389 | 9 | نویسنده : بروجردستان
 
بروجرد- مسوول اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري بروجرد گفت: خانه تاريخي مغيث الاسلام اين شهرستان به تملك ميراث فرهنگي درآمد.
' حجت الله يارمحمدي' روز شنبه در گفت وگو با ايرنابروجرد افزود: اين خانه تاريخي مربوط به دوره قاجار است كه در نوع خود يكي از زيبا ترين و بهترين خانه هاي قديمي شهرستان محسوب مي شود.
وي اضافه كرد: اين بنا داراي بخشهاي مختلف از جمله حياط، اندروني، حمام، تالار و پس تالار است كه به كاشي، چوب و نقاشيهايي مزين شده است.
وي اظهار داشت: اين بناي تاريخي با خانه هاي قديمي افتخار الاسلام و حاج آقا كمال بروجرد در محله صوفيان همجوار است كه در زلزله سال 85به شدت آسيب ديده و توسط سازمان ميراث فرهنگي طي دو فصل مرمت شده است.
يارمحمدي افزود: اين بنا به منظور نگهداري هر چه بهتر و همچنين تغيير كاربري از مسكوني به فرهنگي تملك شده است.
وي افزود: هم اكنون هفت خانه قديمي بروجرد در تملك ميراث فرهنگي مي باشد.


تاريخ : شنبه سیزدهم آذر 1389 | 12 | نویسنده : بروجردستان

هادی مقدسی حجت را تمام کرد:

فرودگاه بروجرد حتی یک سانتیمتر هماز بروجرد جابجا نخواهد شد

 


هادی مقدسی - یکی از نمایندگان بروجرد در مجلس شورای اسلامی- در برنامه زنده استانی ( چهارشنبه شب سیمای استانی افلاک)   به گویش شیرین بروجردی سخن می گفت با اقتدار تمام اعلام کرد:

فرودگاه بروجرد جانمایی شده است 

و حتی یک سانتیمتر

هم به هیچ شهرستان یا استان دیگری منتقل نخواهد شد.(قابل توجه ملایر یهای عزیز)

 اوکه گویی در پاسخی معنادار به توهمات نماینده متوهم شهرستان شمالی بروجرد سخن می راند حتی با اشاره به اینکه این فرودگاه صد در صد در خاک شهرستانی بروجرد است و یک سانتیمتر از آن به ملایر یا هیج جای دیگری انتقال نخواهد یافت حجت را بر تمامی متوهمین فرصت طلب تمام کرد. این برنامه که در غیاب علا الدین بروجردی - نماینده سرشناس بروجرد در مجلس- از سیمای استانی لرستان و به صورت زنده پخش می شد بین ساعات میانی شب و تقریبا از ۹ تا ۱۰ شب به روی آنتن رفت.مجری بروجردی برنامه (آقای هدایتی) که با لهجه خود مقدسی را همراهی می کرد بر تاکیدات مقدسی صحه گذاشت.